Aktualności

NASZE SZLAKI -GÓRY

Nasza przygoda i miłość do gór trwa kilkanaście lat. Mieszkamy na Pomorzu Zachodnim ale jesteśmy zżyci z górami prawie tak samo jak z naszą niziną i pobliskim morzem. To zżycie z jednej strony wynika z corocznego zdobywania kolejnych szczytów i przemierzania kolejnych górskich szlaków a z drugiej, to zdobywanie teoretycznej wiedzy o górach, zarówno tej encyklopedycznej (naukowej), jak również tej popularnej: pamiętniki, wspomnienia, literatura faktu.
Nasze ukochane góry to Tatry, zarówno polskie jak i słowackie oraz Karkonosze. Śmiało możemy powiedzieć, że „zdeptaliśmy” wszystkie znakowane szlaki w Tatrach Wysokich oraz większość w Tatrach Zachodnich.

Publikowane na stronie opracowania i zdjęcia zostały wykonana przez nas. To nasze własne opinie, spostrzeżenia, komentarze, subiektywne propozycje najlepszych podejść na szczyty i przejść przez przełęcze, informacje i porady.
W wielu kwestiach korzystaliśmy z doświadczeń Pana Józefa NYKI znanego i bardzo cenionego autora Przewodników o tematyce górskiej. Z pomocą jego przewodników „Tatry Polskie” i „Tatry Słowackie” stawialiśmy pierwsze kroki na górskich szlakach. Przewodniki te zawsze były obowiązkową lekturą przed wyprawą, jak również podczas wypadów w góry. Korzystaliśmy również z map i atlasów publikowanych przez wydawnictwa kartograficzne. Każdy opracowany przez nas materiał zawiera spis źródeł, z których korzystaliśmy lub na które się powołujemy.
Naszą ambicją jest prowadzenie strony / blogu w sposób aktywny. Pragniemy aby ta strona „żyła” poprzez jej aktualizowanie i wzbogacanie o nowe treści. Liczymy na Waszą przychylność i częste odwiedziny, co będzie dla nas największą satysfakcją a jednocześnie bodźcem do dalszej wytężonej pracy nad jej kształtem.
Do tej pory komunikowaliśmy się z naszymi sympatykami za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie.
Poprzez uruchomienie blogu tworzymy nowocześniejszą formę komunkowania się. Dotychczasowe formy komunikacji będą jednak nadal funkcjonować.
Serdecznie zapraszamy. Liczymy na pomoc w udoskonalaniu naszego bloga..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *