„W górach czujemy że żyjemy, że się spełniamy”.

Piękno górskiego krajobrazu daje ukojenie i alternatywę dla depresyjnych „widoków” miasta, a panująca w górach cisza i spokój, pozwala odpocząć zmęczonym oczom i uszom od zgiełku codziennego życia. Fauna i flora górskich rejonów nastraja relaksująco. Pozwala wyłączyć tą część naszych zmysłów, które stargane ciągłym pośpiechem i nerwowością, wymagają odpoczynku i wyciszenia.

W górach, na „naszych szlakach”, zapominamy o pracy, troskach i wszelkich problemach. Zaczynamy żyć życiem pięknym, obcując z naturą i niezwykłymi widokami, a fizyczny wysiłek, zmęczenie i pot pozwalają na sprawdzenie swojej kondycji i sprawności. Przebywanie w gronie miłośników górskich wypraw, wprowadza atmosferę zrozumienia i akceptacji tej formy odpoczynku.

Nieważne kim jesteś, skąd pochodzisz, jakie jest twoje wykształcenie, jaki wykonujesz zawód – ważne, że ubierasz to co lubisz, zakładasz plecak, zabierasz wodę i gorzką czekoladę, na ramieniu zawieszasz aparat lub kamerę i ruszasz przed siebie, a jedynym ograniczeniem jest czas, który pozwoli bezpiecznie zakończyć wyprawę z poczuciem wiary, że tam się jeszcze powróci – kiedyś.  

Z GÓRSKIM POZDROWIENIEM „HEJ”