Aktualności

“NASZE SZLAKI” – Przewodnik po Tatrach i Karkonoszach

– Dziękujemy, że korzystacie z naszego “Przewodnika po Tatrach i Karkonoszach” oraz za komentarze zamieszczane w panelu blogowym.
– W poszczególnych zakładkach “Przewodnika” opisujemy wędrówki po górskich szlakach Tatr polskich i słowackich oraz po polskich i czeskich szlakach Karkonoszy.
– Prezentujemy najciekawsze, znakowane szlaki turystyczne, ich warianty, opisy ciekawych miejsc, poradniki i galerie.
– Zachęcamy naszych sympatyków i czytelników do współpracy. Prosimy o ocenę  publikowanych przez nas materiałów oraz o komentarze w tematycznych dyskusjach. Kontakt w innych sprawach mile widziany.  
– Opublikujemy opisy i zdjęcia z Waszych wędrówek po górskich szlakach.
– Publikujemy reklamy, jeśli są one związane z tematyką górską.

Jesteśmy miłośnikami gór i górskich szlaków. 

Nasz “Przewodnik po Tatrach i Karkonoszach” (nasz blog) skierowany jest do wszystkich. Może z niego w sposób aktywny korzystać każdy Użytkownik internetu.
Znajduje się w nim sporo bogatej wiedzy, zarówno tej z renomowanych Wydawnictw – najlepszych autorytetów i tej naszej, zdobytej na górskich szlakach w różnych warunkach i w różnym czasie. Galerie zdjęć oraz bogaty materiał zdjęciowy umieszczony w opisach dokumentują  nasze dokonania.

Naszą ambicją jest prowadzenie “Przewodnika” w sposób aktywny.
Dlatego też stworzyliśmy panel blogowy, w którym nasi czytelnicy mogą brać czynny udział w tematycznych dyskusjach i oceniać opublikowane przez nas materiały.  
Pragniemy, aby nasz panel blogowy „żył” poprzez jego aktualizowanie i wzbogacanie o nowe treści. 
Liczymy na Waszą przychylność, częste odwiedziny i liczne komentarze, co będzie dla nas największą satysfakcją a jednocześnie bodźcem do dalszej wytężonej pracy. 
Jesteśmy otwarci na wszelką krytykę jak również na podpowiedzi – pomysły mające na celu udoskonalanie naszego “Przewodnika”.
 
 Prosimy o kontakt za pośrednictwem e-mail:  kontakt@naszeszlaki.com.pl


Publikujemy reklamy firm, których działalność związana jest z tematyką górską.

>>>więcej informacji: Regulamin publikacji reklam – kliknij…

 

Noclegi, które polecamy:
wille, pensjonaty i kwatery prywatne oferujące noclegi w Zakopanym, Karpaczu itp.

>>>więcej informacji: miejsca noclegowe przez nas rekomendowane – kliknij…

 

Partnerzy oraz strony, które polecamy.

>>>więcej informacji: “Nasi partnerzy, reklamy, strony przez nas polecane” – kliknij jeśli chcesz otworzyć strony wiodące naszych Partnerów

 

OD AUTORA:

Nasza przygoda i miłość do gór trwa od wielu, wielu lat. Mieszkamy na Pomorzu Zachodnim ale jesteśmy zżyci z górami prawie tak samo jak z naszą niziną i pobliskim morzem. To zżycie z jednej strony wynika z corocznego zdobywania kolejnych szczytów i przemierzania kolejnych górskich szlaków a z drugiej, to zdobywanie teoretycznej wiedzy o górach, zarówno tej encyklopedycznej, jak również tej popularnej: pamiętniki, wspomnienia, literatura faktu. 

Nasze ukochane góry to Tatry, zarówno polskie jak i słowackie oraz Karkonosze. Śmiało możemy powiedzieć, że „zdeptaliśmy” wszystkie znakowane szlaki w Tatrach Wysokich oraz większość w Tatrach Zachodnich.
Oprócz miłości do Tatr i Karkonoszy bliskie są nam również Pieniny. Nasze myśli kierujemy też w stronę Alp, które poznajemy w takim stopniu na ile pozwala nam kondycja i oczywiście finanse.

Publikowane w naszym “Przewodniku po Tatrach i Karkonoszach” opracowania i zdjęcia zostały wykonana przez nas. To nasze własne opinie, spostrzeżenia, komentarze, subiektywne propozycje najlepszych podejść na szczyty i przejść przez przełęcze, informacje i porady. Na wszystkie te materiały posiadamy prawa autorskie.  
Jednak nie wszystko można zrobić samemu. Nie mierzyliśmy wysokości szczytów i przełęczy, nie dokonywaliśmy pomiarów głębokości stawów, nie zmienialiśmy nazw i wytyczonych już szlaków, nie robiliśmy własnych map – choć zdarzało się nam wykonywać różne schematy i szkice.

W tych kwestiach korzystaliśmy i korzystamy najczęściej z doświadczeń Pana Józefa NYKI znanego i bardzo cenionego autora Przewodników o tematyce górskiej. Z pomocą jego przewodników „Tatry Polskie” i „Tatry Słowackie” stawialiśmy pierwsze kroki na górskich szlakach. Przewodniki te zawsze były obowiązkową lekturą przed wyprawą, jak również podczas wypadów w góry. Korzystaliśmy również z różnego rodzaju map i atlasów publikowanych przez wydawnictwa kartograficzne. Naszą ulubioną pozycją wydawniczą tej kategorii są “Szlaki turystyczne Tatr Polskich i Słowackich – Schematy z podanymi czasami przejścia” autorstwa Janusza Parchimowicza i Andrzeja Stachiewicza Wydawnictwa “Nefryt”. Korzystaliśmy i korzystamy również z licznych stron internetowych poruszających tematykę górską. Każdy opracowany przez nas materiał zawiera spis źródeł, z których korzystaliśmy lub na które się powołujemy.
Wszystkie materiały źródłowe zostały wymienione w zakładce: “Literatura i materiały źródłowe”. Link: https://naszeszlaki.com.pl/literatura-i-materialy-zrodlowe/

Zdajemy sobie sprawę, że nasz “Przewodnik po Tatrach i Karkonoszach” ma ograniczoną pojemność, ponadto nie jesteśmy w stanie umieścić wszystkich treści jakie chcielibyśmy, stąd często będziemy odsyłać Was do stron internetowych (linki), które szczegółowo opisują i przedstawiają poruszane przez nas tematy.

Ponad 97% zdjęć zamieszczonych w naszym “Przewodniku” wykonaliśmy osobiście podczas naszych wędrówek. Pozostałe zdjęcia wykonały nasze koleżanki i nasi koledzy, z którymi mieliśmy przyjemność przemierzać górskie szlaki.

Tradycją jest, że kończąc wspólne wędrówki wymieniamy się swoimi telefonami, adresami i zdjęciami. Do autorów zdjęć zamieszczonych w “Przewodniku” w większości dotarliśmy i prezentacja tych zdjęć odbywa się za ich zgodą. W związku z nieuchronnym upływem czasu, niektóre znajomości „urwały się” a ponowne nawiązanie kontaktów stało się niemożliwe. Dlatego też jeśli ktoś nie życzy sobie aby prezentować jego zdjęcie w naszym Przewodniku, prosimy o maila lub telefon a my zobowiązujemy się do natychmiastowego usunięcia tych zdjęć.

Przypominamy, że opublikowane w “Przewodniku po Tatrach i Karkonoszach” treści (opisy, teksty, zdjęcia) objęte są prawami autorskimi. Zabronione jest ich kopiowanie i wykorzystywanie bez pisemnej zgody autora.

Z GÓRSKIM POZDROWIENIEM “HEJ”

3 komentarze

  1. Polecam “Ceperski przewodnik po Tatrach polskich i słowackich”. Szlaki tam opisane są w ciekawy sposób, jest sporo poradników i można dodawać swoje notatki. Autor wszystko sprawdził sam, każda z opisanych tras została przez niego pokonana o własnych siłach. Teraz jeszcze jest dostępny na http://przewodnik-po-gorach.pl/

    1. “Ceperski Przewodnik po Tatrach polskich i słowackich” jest mi znany. Posiadam wydanie drugie rozszerzone z 2004 roku z dedykacją autora Mieczysława Tarczyńskiego.
      Powyższa pozycja wydawnicza została dopisana do “Literatury i materiałów źródłowych” oraz opublikowana w zakładce “Partnerzy, strony przez nas polecane”.

  2. Hi there very nice web site!! Guy .. Excellent .. Superb .. Tine Marchall Moyers

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *