Tatry słowackie - noclegi, które polecamy

NOVA LEŚNA – Słowacja

>>>więcej informacji: aby powiększyć mapkę – kliknij…

Nová Leśna leży u podnóża Tatr Wysokich, 8 km od Popradu i zaledwie 5 km od Starego Smokowca. Otwiera się stąd malowniczy, panoramiczny widok tworzący bramę wejściową do Wysokich Tatr. Przy swej wysokości 746 m n.p.m. należy do strefy wysokogórskiej a swym dogodnym położeniem stała się idealnym miejscem letniego i zimowego wypoczynku, połączonego z rekreacją, turystyką wysokogórską i narciarstwem.

Nová Leśna oferuje miejsca noclegowe i wyżywienie w domkach jednorodzinnych i pensjonatach. W centrum Novej Leśnej znajdują się sklepy, restauracje, bary, poczta itp. Nová Leśna ma bezpośrednie połączenie kolejowe i autobusowe z Popradem i Wysokimi Tatrami.

W Novej Leśnej doskonale został rozwiązany problem lokalnej komunikacji, ponieważ do większości interesujących turystę atrakcji (szlaki turystyczne, wyciągi itp.) można dojechać kolejką wąskotorową zwaną popularnie „elektryczką”.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby Nová Leśna stała się bazą wypadową dla osób chcących wybrać się na szlaki turystyczne Tatr Wysokich (Rysy, Sławkowski Szczyt, Łomnica), czy chcących odwiedzić malownicze zakątki (Szczyrbskie Pleso, Popradske Pleso, Symboliczny Cmentarz pod Osterwą), bądź lubiących urozmaicone drabinkami, klamrami i pomostami szlaki Słowackiego Raju (Przełom Hornadu, Sucha Bela, Sokola Dolina), który oddalony jest od Novej Leśnej około 30 minut jazdy samochodem.

„Regulamin funkcjonowania strony” / „Regulamin publikacji reklam”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *