– W poszczególnych zakładkach „Przewodnika” opisujemy wędrówki po górskich szlakach Tatr polskich i słowackich oraz po polskich i czeskich szlakach Karkonoszy.
– Prezentujemy najciekawsze znakowane szlaki turystyczne i ich warianty, opisy ciekawych miejsc, poradniki i galerie.
– Zachęcamy naszych sympatyków i czytelników do współpracy. Prosimy o ocenę  publikowanych przez nas materiałów oraz o komentarze w tematycznych dyskusjach. 
– Opublikujemy opisy i zdjęcia z Waszych wędrówek po górskich szlakach.
– Publikujemy reklamy, jeśli są one związane z tematyką górską.
– Dziękujemy, że korzystacie z naszego „Przewodnika” oraz za komentarze zamieszczane w panelu blogowym.

Jesteśmy miłośnikami gór i górskich szlaków. 

Nasz „Przewodnik” (nasz blog) skierowany jest do wszystkich. Może z niego w sposób aktywny korzystać każdy Użytkownik internetu. Znajduje się w nim sporo bogatej wiedzy, zarówno tej z renomowanych Wydawnictw – najlepszych autorytetów i tej naszej, zdobytej na górskich szlakach w różnych warunkach i w różnym czasie. Galerie zdjęć oraz bogaty materiał zdjęciowy umieszczony w opisach dokumentują  nasze dokonania.

Naszą ambicją jest prowadzenie „Przewodnika” w sposób aktywny.
Dlatego też stworzyliśmy panel blogowy, w którym nasi czytelnicy mogą brać czynny udział w tematycznych dyskusjach i oceniać opublikowane przez nas materiały.  
Pragniemy, aby nasz panel blogowy „żył” poprzez jego aktualizowanie i wzbogacanie o nowe treści. 
Liczymy na Waszą przychylność, częste odwiedziny i liczne komentarze, co będzie dla nas największą satysfakcją a jednocześnie bodźcem do dalszej wytężonej pracy. 
Jesteśmy otwarci na wszelką krytykę jak również na podpowiedzi – pomysły mające na celu udoskonalanie naszego „Przewodnika”.
 
 Prosimy o kontakt za pośrednictwem e-mail:  kontakt@naszeszlaki.com.pl


Publikujemy reklamy firm, których działalność związana jest z tematyką górską.

>>>więcej informacji: „Regulamin publikacji reklam” – kliknij…

 

Noclegi, które polecamy:
wille, pensjonaty i kwatery prywatne oferujące noclegi w Zakopanym, Karpaczu itp.

>>>więcej informacji: „Noclegi, które polecamy” – kliknij…

 

Partnerzy oraz strony, które polecamy.

>>>więcej informacji: „Nasi partnerzy, reklamy, strony przez nas polecane” – kliknij jeśli chcesz otworzyć strony wiodące naszych Partnerów

 

OD AUTORA:

Nasza przygoda i miłość do gór trwa od wielu, wielu lat. Mieszkamy na Pomorzu Zachodnim ale jesteśmy zżyci z górami prawie tak samo jak z naszą niziną i pobliskim morzem. To zżycie z jednej strony wynika z corocznego zdobywania kolejnych szczytów i przemierzania kolejnych górskich szlaków a z drugiej, to zdobywanie teoretycznej wiedzy o górach, zarówno tej encyklopedycznej, jak również tej popularnej: pamiętniki, wspomnienia, literatura faktu. 

Nasze ukochane góry to Tatry, zarówno polskie jak i słowackie oraz Karkonosze. Śmiało możemy powiedzieć, że „zdeptaliśmy” wszystkie znakowane szlaki w Tatrach Wysokich oraz większość w Tatrach Zachodnich.
Oprócz miłości do Tatr i Karkonoszy bliskie są nam również Pieniny. Nasze myśli kierujemy też w stronę Alp, które poznajemy w takim stopniu na ile pozwala nam kondycja i oczywiście finanse.

Publikowane w naszym „Przewodniku” opracowania i zdjęcia zostały wykonana przez nas. To nasze własne opinie, spostrzeżenia, komentarze, subiektywne propozycje najlepszych podejść na szczyty i przejść przez przełęcze, informacje i porady. Na te materiały posiadamy prawa autorskie.  
Jednak nie wszystko można zrobić samemu. Nie mierzyliśmy wysokości szczytów i przełęczy, nie dokonywaliśmy pomiarów głębokości stawów, nie zmienialiśmy nazw i wytyczonych już szlaków, nie robiliśmy własnych map – choć zdarzało się nam wykonywać różne schematy i szkice. 

Korzystaliśmy i korzystamy najczęściej z doświadczeń Pana Józefa NYKI znanego i bardzo cenionego autora Przewodników o tematyce górskiej. Z pomocą jego przewodników „Tatry Polskie” i „Tatry Słowackie” stawialiśmy pierwsze kroki na górskich szlakach. Przewodniki te zawsze były obowiązkową lekturą przed wyprawą, jak również podczas wypadów w góry. Korzystaliśmy również z różnego rodzaju map i atlasów publikowanych przez wydawnictwa kartograficzne. Naszą ulubioną pozycją wydawniczą tej kategorii są „Szlaki turystyczne Tatr Polskich i Słowackich – Schematy z podanymi czasami przejścia” autorstwa Janusza Parchimowicza i Andrzeja Stachiewicza Wydawnictwa „Nefryt”. Korzystamy również z licznych stron internetowych poruszających tematykę górską. Każdy opracowany przez nas materiał zawiera spis źródeł, z których korzystaliśmy lub na które się powołujemy.
Wszystkie materiały źródłowe zostały wymienione w zakładce: „Literatura i materiały źródłowe”. Link: https://naszeszlaki.com.pl/literatura-i-materialy-zrodlowe/

Zdajemy sobie sprawę, że nasz „Przewodnik po Tatrach i Karkonoszach” ma ograniczoną pojemność, ponadto nie jesteśmy w stanie umieścić wszystkich treści jakie chcielibyśmy, stąd często będziemy odsyłać Was do stron internetowych (linki), które szczegółowo opisują i przedstawiają poruszane przez nas tematy.

Ponad 97% zdjęć zamieszczonych w naszym „Przewodniku” wykonaliśmy osobiście podczas naszych wędrówek. Pozostałe zdjęcia wykonały nasze koleżanki i nasi koledzy, z którymi mieliśmy przyjemność przemierzać górskie szlaki.

Tradycją jest, że kończąc wspólne wędrówki wymieniamy się swoimi telefonami, adresami i zdjęciami. Do autorów zdjęć zamieszczonych w „Przewodniku” w większości dotarliśmy i prezentacja tych zdjęć odbywa się za ich zgodą. W związku z nieuchronnym upływem czasu, niektóre znajomości „urwały się” a ponowne nawiązanie kontaktów stało się niemożliwe. Dlatego też jeśli ktoś nie życzy sobie aby prezentować jego zdjęcie w naszym Przewodniku, prosimy o maila lub telefon a my zobowiązujemy się do natychmiastowego usunięcia tych zdjęć.

Przypominamy, że opublikowane w „Przewodniku po Tatrach i Karkonoszach” treści (opisy, teksty, zdjęcia) objęte są prawami autorskimi. Zabronione jest ich kopiowanie i wykorzystywanie bez pisemnej zgody autora.

Z GÓRSKIM POZDROWIENIEM „HEJ”