Karkonosze - ciekawe miejsca

Park Miniatur – Zabytki Dolnego Śląska

Park Miniatur znajduje się w Kowarach na terenie byłej fabryki dywanów. Rozpoczął on swoją działalność w 2003 roku.

Znajdują się tu miniatury najważniejszych i najpiękniejszych zabytków Dolnego Śląska.
W sumie ponad 40 różnych budowli, od słynnych „latających spodków” na Śnieżce poprzez skarby architektoniczne, budowle religijne, zamki, a także schroniska górskie. Miniatury zostały wykonane w skali 1:25. Wyjątek stanowi model Karkonoszy wraz ze Śnieżką, których gabaryty wymagały większej skali, 1:50.
Budowa pojedynczej miniatury trwa od kilku miesięcy do nawet dwóch lat. Wykonane za pomocą najnowszych technik modelarskich z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że każda z tych miniatur jest szczegółowo odtworzona. Pracuje nad nim od kilku do kilkunastu osób. Koszt jest równie imponujący, waha się od 20 do 200 tysięcy złotych. Największe miniatury rozmieszone są na terenie zielonym, otwartym a mniejsze wewnątrz budynku.

Podczas zwiedzania, gościom parku towarzyszą animatorzy, którzy posiadają bogaty zasób wiedzy historycznej i architektonicznej. Prezentując daną miniaturę snują legendy i opowieści z nią związane.

Zwiedzanie parku trwa około 45 minut, aczkolwiek bilet zakupiony w kasie przed wejściem jest całodniowy i nie ma limitu czasowego zwiedzania.
Bezpłatne jest robienie zdjęć, czy kręcenie amatorskich filmów.
Do dyspozycji turystów jest bezpłatny parking.

Na terenie parku znajdują się kawiarnie i bistro oraz sklep „Polskie i Czeskie Souveniry” z regionalnymi pamiątkami i zabawkami.
My tam byliśmy co widać na powyższych zdjęciach. Zachęcamy do odwiedzenia tego niestandardowego PARKU, gdy pogoda nie pozwala na górską wycieczkę.

Materiały źródłowe:
www.park-miniatur.com/pl/kontakt/mapa-dojazdu
www.park-miniatur.com/pl/informacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *