Aktualności

Łukasz Kornatka – Życie pełne pasji

https://www.krzyznagorskimszlaku.com.pl/

 

Przed kilkoma tygodniami przeglądając internetowe wpisy natrafiłem na górski projekt Łukasza Kornatka „Krzyż na górskim szlaku”. To bardzo ciekawy projekt, którym warto się bliżej zainteresować.

To jeden z największych projektów górskich w Polsce, celem którego jest propagowanie turystyki górskiej oraz poznanie dotąd nieodkrytych, bądź zapomnianych a ciekawych miejsc w polskich górach. Uwierzcie mi, nie będziecie żałować jak je odwiedzicie  i poznacie ich historię.

Zdobywając kolejne szczyty, na których znajdują się krzyże, będziemy musieli odwiedzić kilka pasm górskich. Od Bieszczad przez Beskid Sądecki, Tatry, aż po Rudawy Janowickie. Na naszej trasie będziemy mieli 17 krzyży drewnianych i 30 metalowych.
Wykaz szczytów wraz z opisem patrz: https://www.krzyznagorskimszlaku.com.pl/szczyty/.

Łukasz jest Przewodnikiem Beskidzkim, Pilotem wycieczek, Rezydentem Biura Podróży z licencją Przewodnika po Parkach Narodowych. Jest również wydawcą odznak turystycznych.

Projekt „Krzyż na górskim szlaku„, który jest prywatną inicjatywą Łukasza ma zachęcić miłośników wędrowania do aktywnego spędzania czasu na łonie natury w górskim terenie.

Szczegółową informację o projekcie znajdziecie na Facebook https://www.facebook.com/LukeKornatka/ oraz stronie wiodącej „Krzyż na górskim szlakuhttps://www.krzyznagorskimszlaku.com.pl/

Choroba górska”-  jak nazywa swoją pasję autor wciąż postępuje, ale w odróżnieniu od prawdziwej choroby jej skutki sprawiają radość, przyjemność i częste powroty do wspomnień. Uczy jak być osobą odpowiedzialną, pokorną i otwartą na innych ludzi.

Łukasz jest w trakcie realizacji kolejnego projektu „Korona Europy dla Miasta Knurów”, który zakłada zdobycie 47 najwyższych szczytów w 47 państwach leżących na terytorium Europy. Do zakończenia projektu pozostało zdobyć jeszcze 17 szczytów. Patronem medialnym projektu jest Urząd Miasta Knurów.

Nie miałem sposobności poznać osobiście Łukasza ale po zapoznaniu się z jego projektami i po wymianie korespondencji śmiało mogę stwierdzić, że to prawdziwy „Górski Pasjonat”.
Życzę mu wytrwałości i szybkiego zakończenia rozpoczętych projektów.

Z górskim pozdrowieniem i do zobaczenia na szlaku
www.naszeszlaki.com.pl

 

Materiały źródłowe:
1. „Krzyż na górskim szlaku” https://www.krzyznagorskimszlaku.com.pl/ .
2. Facebook https://www.facebook.com/LukeKornatka/
3. Korespondencja własna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *