Aktualności

Droga do Morskiego Oka – kolejne ograniczenia.

Ważne dla zmotoryzowanych.
Jak informuje Rzecznik Prasowy zakopiańskiej Policji dokonano zmiany organizacji ruchu w rejonie Łysej Polany.

Po majówce z pewnymi ograniczeniami zostaje otwarty szlak do Morskiego Oka. Na drodze prowadzącej w tą część Tatr zmieniono organizację ruchu. Pojazdy zaparkowane w sposób nieprawidłowy będą odholowywane.

Tatrzański Park Narodowy otwiera szlaki turystyczne w tym chyba najpopularniejszy prowadzący do Morskiego Oka. Zgodnie z zapowiedzią dyrekcji TPN jednego dnia na ten szlak będzie mogło wejść do 2.500 osób. Jest to równoznaczne z pojawieniem się większej liczby samochodów w tym rejonie.

W związku z powyższym informujemy, iż na drodze od Wierch Porońca do Łysej Polany nastąpiły zmiany w organizacji ruchu. Na tym odcinku drogi W-960 pojawiło się nowe oznakowanie informujące o tym, iż każdy nieprawidłowo zaparkowany pojazd, nawet, jeżeli został zaparkowany w sposób, który nie powoduje zagrożenia, zostanie odholowany na koszt właściciela.
Mandat to tylko początek ( 100 zł i 1 pkt karny ). 400 zł za odholowanie auta do 3.5 t i opłata za parking ( 30 zł/doba ). Jak widać koszty stają się już odczuwalne. Apelujemy, zatem do kierowców, aby parkowali w wyznaczonych do tego miejscach.

Materiały źródłowe:
1. Radio Kraków https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/zakopane/zmiana-organizacji-ruchu-w-rejonie-lysej-polany-zle-zaparkowane-pojazdy-beda-holowane/ ;
2. Komunikat KPP Zakopane, Oficer Prasowy asp.szt. Roman Wieczorek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *