Aktualności

„Ścieżka w koronach drzew” – Tatry Słowackie

Chodnik korunami stromov Bachledka
tel. 421 52 449 81 01
info@chodnikkorunamistromov.sk
www.chodnikkorunamistromov.sk

„Ścieżka Koronami Drzew – Bachledka” znajduje się na grzbiecie Spiskiej Magury, na granicy Pienińskiego i Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Lekkim pochyleniem bezpiecznie doprowadzi z Ziemi aż do wysokości 24 metrów bezpośrednio do koron drzew. Staniesz się częścią życia lasu idąc trasą o łącznej długości 1234 m. Ścieżka w końcowe części wprowadza na 32 metrową wieżę widokową, z której można podziwiać panoramę Tatr Bielskich, Pienin i malownicze Zamagurze.

Podczas spaceru po „Ścieżce Koronami Drzew” można zatrzymać się na dwóch przystankach adrenalinowych. Oczywiście, wszystkie atrakcje zapewniają maksymalne bezpieczeństwo. Na szczycie 32 metrów wieży zwiedzających zaskoczy widok w dół przez siatkę, na której można stanąć i po niej chodzić. Ze szczytu wieży można zjechać suchą, rurową zjeżdżalnią o długości 67 metrów.

Wśród pięknych wysokich drzew zapoznamy się z grupą chronionych zwierząt i roślin oraz z konsekwencjami niszczycielskiej siły pogody (Kalamita – 2004).

Dodatkowe atrakcje „Ścieżki Koronami Drzew” to: mini ZOO, trampoliny, place zabaw dla dzieci, ścieżka edukacyjną Jeziora Jezierskiego. Można również doświadczyć jazdy na najdłuższym torze bobslejowym w Tatrach.
Zimą, z biletem TatrySki z jednym skipassem można jeździć na nartach korzystając z dziewięciu stoków w trzech dolinach. Łączna długość stoków to około 40 km.
Dla dzieci przygotowano ski parki, lodowisko, tor slalomowy oraz snowrafting (https://www.youtube.com/watch?v=uy3EJPqMoM8)

Godziny otwarcia:
Kwiecień – Maj od 9 do 17;
Czerwiec – Wrzesień od 9 do 19;
Październik od 9 do 17;
Listopad – Marzec od 9 do 16.

Materiały źródłowe:

  1. Opis obiektu „Odkryj Tatry z koron drzew” – Prospekt;
  2. Strona internetowa chodnikkorunamistromov.sk
  3. Youtube film (https://www.youtube.com/watch?v=uy3EJPqMoM8)
  4. Własne spostrzeżenia ze spaceru po „Ścieżce”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *